Nejžádanější web
Nový copywriter
Nový copywriter ...  nemám problém psát na různorodé téma, kladu důraz na požadavky klienta a texty volím podle marketingové strategie a SEO  ... Detail

6.11.2009 - Zeď článků

Každý, kdo rád píše jen tak pro radost, má možnost nyní vložit svůj článek na takzvanou zeď článků. Prezentujte se tak jako copywriter dalším vzorovým textem kromě toho, který máte u svého profilu.

20.10.2009 - clanky.eu a facebook

CLANKY.EU se staly (jako všechny fanouškovské stránky na facebooku) skupinou - výhodou je, že nám nyní můžete psát vaše názory na naší zeď . Tak na co čekáte?

více
Nejnovější web

Náš tip

Vestavěné skříně jsou silným módním trendem, ale stávají se zároveň hodnotným stylovým doplňkem interiéru. Není tedy divu, že na trhu se s nimi za poslední roky roztrhl pytel. Jak ale poznáte ty kvalitní vestavěné skříně?

Poradíme Vám! Všechno, co Vás může na téma vestavěné skříně zajímat, naleznete na našich stránkách a nejen to! Zabýváme se i dalším velice módním produktem, kterým je infrasauna. Neváhejte a pojďte nahlédnout, co je ve světě nábytku nového.

Proč mít doma solární sprchu?

Solární zahradní sprcha je trendem poslední doby. Proč je dobré do takové sprchy investovat, jak sprcha funguje, jak je náročná údržba a kolik stojí solární sprcha?Jak funguje solární sprcha

 
Je to v podstatě zcela jednoduché. Solární sprchu připojíte na zahradní hadici o dostatečném tlaku. Výrobci většinou uvádí, že tlak by měl být minimálně 2 bary, maximálně 6 barů. Vše se však liší dle konkrétního typu sprchy, takže si tuto informaci vždy ověřte.

 
Solární sprchy jsou vybaveny zásobníkem, který je nutné naplnit vodou, aby se mohla dostatečně ohřát. Otevřeme tedy kohoutek u sprchy a začneme ji plnit vodou až do doby, než vody začne z kohoutku vytékat. To je indikátor, že je zásobník naplněn. 

 
Při správném umístění sprchy (ideálně na co nejvíce slunném místě) se voda v zásobníku rychle ohřeje (dle typu sprchy je teplá již po neceé hodině). Po ohřátí vody se již můžete pohodlně sprchovat. Pomocí směšovače teplé a studené vody, který je umístěn v těle sprchy, si nastavíte optimální teplotu vody. Je proto nutné, aby sprcha byla neustále připojena na přívod vody (na zahradní hadici).
 
 
 

Proč si koupit solární sprchu?

 
Dobrých důvodů je hned několik. Pokud vlastníte bazén, tak při používáním sprchy před vstupem do bazénu, smyjete z těla pot a jiné nečistoty. Rapidně tak snížíte riziko znečištění bazénu, čímž také snížíte náklady na jeho případné vyčištění či údržbu. 
 
Použitím solární sprchy také šetříte za ohřev vody. Slunce ohřeje vodu v solární sprše zdarma. Při práci na zahradě, nebo při letních radovánkách si můžete dopřát teplou sprchu zdarma.
 
V případě, že například na své zahrádce nemáte přísun teplé vody, je právě solární sprcha ideálním pomocníkem na její vytvoření. Voda v zásobníku solární sprchy se může ohřát až na 60°C.
 
 

Údržba solární sprchy

 
Není vůbec složitá. Nejdůležitější je mít na paměti, že voda ve sprše nemůže "stát". Pokud sprchu více jak dva dny nepoužíváte, vždynechejte obsah zásobníku vyprázdnit, nebo vodu vyměňte za novou. 

 
Další vhodou údržbou je plachta na solární sprchu, díky které prodloužíte životnost sprchy. Sprcha pak lépe odolává povětrnostním vlivům.  
 
Rovněž se doporučuje používat  čistič sprch, který odstrani všechen vodní kámen a to i ze samotných sprchových hlavic. 
Na zimu je nutné sprchu vždy vypustit a uklidit na suché místo, aby ji mráz nepoškodil.  
 
 

Kolik stojí solární sprcha

 
Cena zahradní solární sprchy se odvíjí podle typu. Obecně je možné říct, že nejlevnější solární sprchy jsou mobilní (přenosné) s malým zásobníkem na teplou vody (do 10 litrů).  Takové solární sprchy nabízí společnost DoVody.cz již od 2 000,-. 

 
Za střední třídu se dají považovat pevné sprchy, které již mají zásobník na vodu větší (až 40 l) a cenově se můžeme pohybovat od 3 000,- do 5 000,-. Zde však již záleží na faktorech jako je výrobce, design atd.. 

 
Luxusní solární sprchy se cenově pohybují od 20 000,- a výš. Je to však třeba brát s rezervou, neboť pro někoho může být luxusní sprcha za mnohem nižší peníze. U těchto sprch může mít zásobník kapacitu až 80 l, sprchy jsou již vybaveny kouhoutkem na nohy a také velmi pěkným designem.
 
 

Závěrem

 
Venkovní sprchy jsou výborným pomocníkem na každé zahradě. Tento typ sprch je stále více oblíbený, navíc se dá pořídit za nízké náklady. Údržba je nenáročná a je to spíše zábava než práce. V neposlední řadě vám sprcha šetří energii za ohřev teplé vody, kterou získáte pomocí slunce zdarma.
 
Autor: Slabý Martin
Náš tip

Vestavěné skříně Merbau Interiér, s. r. o. figurují na českém trhu již řadu let a za tu dobu si získaly ohromné množství příznivců. Kvalitní, praktické a designové pojetí totiž dokáže uspokojit i nejnáročnějšího zákazníka. Vybrat si lze z desítek dekorů, případně si můžete navrhnout i vlastní! Vestavěné skříně jsou velice flexibilním kusem nábytku, lze je vybavit dalšími doplňky a umístit do nejméně příznivých koutů bytu. Přesvědčte se sami a nahlédněte na naše stránky na téma vestavěné skříně.

Kategorie